psiapsiułka

Pot pod pachami to problem, z którym spotykają się zarówno kobiety jak i mężczyźni.

To naturalny proces, który powstaje kiedy jest nam ciepło lub jesteśmy po intensywnym wysiłku fizycznym. Pot może mieć nieprzyjemny zapach, co jest jeszcze bardziej uciążliwy niż plamy, które mogą pojawiać się na odzieży. Pierwszy sposób na to, aby nie pocić się bardzo pod pachami jest stosowanie antyperspirantów.

Pocę się pod pachami co zrobić

U jednej osoby lepiej sprawdzi się antyperspirant w sztyfcie, u innej osoby antyperspirant w sprayu czy w kulce, to znaczy w płynie. Jeśli jeden środek nie będzie nam pomagał, możemy spróbować używać innego. Jeśli jednak żaden ze sprawdzanych antyperspirantów nam nie pomaga, możemy zapytać o specjalne środki zapobiegające poceniu się w aptece.

które przypominają tradycyjne antyperspiranty

Są to środki, które przypominają tradycyjne antyperspiranty jednak zawierają specjalne składniki, które po pierwsze blokują nadmierną potliwość, a po drugie usuwają nieprzyjemny, często bardzo drażliwy zapach. Podobnie działają tak zwane blokery dostępne w drogeriach i sklepach z kosmetykami. Blokery zawierają składniki mineralne które sprawiają, że skóra pod pachami staje się mniej wrażliwa na nadmierną potliwość. Jeżeli żadne środki które dostępne są zarówno w aptekach jak i drogeriach nam nie pomagają, może się okazać, że nadmierna potliwość jest swojego rodzaju wadą naszej skóry.

Wówczas najlepiej jest skontaktować się z lekarzem dermatologiem, który przeprowadzi badania i spróbuje ustalić, skąd bierze się nasza nadmierna potliwość.

Sposoby doraźne na to aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu spod pach

Sposoby doraźne na to aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu spod pach i nadmiernego pocenia się, jest stosowanie odpowiednio mocnych antyperspirantów z samego ranka, a później przemywanie skóry pod pachami kilka razy dziennie i nakładanie kolejnej warstwy sprayu lub innego kosmetyku.

Przemyć skórę możemy na przykład za pomocą typowych wilgotnych chusteczek, które możemy kupić w każdej aptece. Dobrze sprawdzą się na przykład chusteczki przeznaczone do pielęgnacji skóry niemowlęcia, ponieważ nie wywołują podrażnień i mają właściwości antybakteryjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *