małaczarna psiapsiułka

Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób uporządkować domowe dokumenty.

Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób uporządkować swoje domowe dokumenty, aby później nie musieć za każdym razem kiedy czegoś szukasz przeglądać całych stert zgromadzonych rachunków, listów czy wniosków?

Najprostszym sposobem na porządkowanie dokumentów jest umieszczanie ich odpowiednio pogrupowanych w segregatorze. Ten system sprawdza się w dużych firmach i korporacjach, urzędach, a więc również z powodzeniem sprawdzi się w domu. Przede wszystkim, oddziel od siebie różne sprawy.

Pierwsza część dokumentów to na przykład świadectwa ukończenia kolejnych klas w szkole, świadectwa pracy, dokumenty takie jak CV lub inne związane z pracą. Możesz umieścić je w osobnym segregatorze lub w teczce, bo dość rzadko do nich zaglądamy. W segregatorze umieszczamy rachunki, kopie wniosków, które gdzieś składaliśmy, różnego rodzaju pisma urzędowe. Grupujemy je według nazw instytucji, do jakich są kierowane. Na przykład oddzielamy dokumenty za pomocą dostępnych w sklepach przegródek, zakładek do segregatorów. Osobno wkładamy rachunki za prąd, gaz, za mieszkanie. Osobno inne rachunki, na przykład za Internet, telefon, zajęcia, w których uczestniczymy.

Pozostałe dokumenty umieszczamy na końcu segregatora i gotowe. W taki sposób łatwiej nam będzie odszukać poszczególne dokumenty, jeśli do czegoś będziemy ich potrzebować.

Grunt, to aby dokumenty regularnie segregować i faktycznie umieszczać w przeznaczonych do tego miejscach, teczkach czy działach segregatorów. To że założymy sobie segregator nie znaczy jeszcze, że wszystko będzie ułożone. Musimy o to sami zadbać, robić to regularnie, aby później nie musieć przeprowadzać generalnych porządków kolejny raz.

Photo by Bruce Mars on StockSnap

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *