po godzionach Poznań

W czym pomaga przedsiębiorcom Biuro rachunkowe.

biuro rachunkowe SYNTEX

Wiele małych i średnich przedsiębiorstw korzysta z usług Biuro rachunkowe – w. To wygodna oraz przede wszystkim opłacalna opcja. Specjaliści z biura rachunkowego kompleksowo zajmą się finansami Twojej firmy, a outsourcing rachunkowości pozwala sporo zaoszczędzić. Sprawdź, czym zajmuje się biuro rachunkowe i co warto wiedzieć, wybierając jedno z nich.

Czym zajmuje się profesjonalne biuro rachunkowe?

Zakres usług oferowanych przez biura rachunkowe może być zróżnicowany. Niektóre biura specjalizują się w wybranej dziedzinie. Jednak firmom, które szukają kompleksowego wsparcia w prowadzeniu swojej działalności, zdecydowanie bardziej odpowiada oferta biur rachunkowych, które świadczą usługi na wszystkich trzech płaszczyznach. Mowa tu o podatkach i księgowości, finansach oraz kwestiach kadrowo-płacowych. Oznacza to, że wybierając profesjonalne biuro rachunkowe, możesz powierzyć mu zarówno prowadzenie ksiąg rachunkowych, jak i akt osobowych. Specjaliści z biura pomogą Ci także przygotować niezbędne w procesie uzyskiwania kredytu analizy finansowe. W czym jeszcze wyręczy Cię biuro rachunkowe?

  • specjaliści w zgodzie z obowiązującymi przepisami opracują sprawozdania finansowe Twojej firmy,
  • biuro rachunkowe sporządzi plan kont księgowych,
  • księgowi z biura poprowadzą księgę przychodów i rozchodów, ewidencję środków trwałych i ewidencję VAT,
  • biuro zajmie się także deklaracjami podatkowymi,
  • specjaliści poprowadzą ewidencję czasu pracy Twojego zespołu, zajmą się także wnioskami o zasiłek macierzyński lub chorobowy.
  • sporządzanie list wynagrodzeń pracowników
  • obsługa elektronicznego portalu ZUS PŁATNIK (DRA,RCA,RMUA i inne)
  • sporządzanie deklaracji podatku PIT-4
  • przygotowanie niezbędnych dokumentów związanych z zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników
  • sporządzanie deklaracji rocznych ( PIT-11, PIT-4R i inne)

Wybierając profesjonalne biuro rachunkowe https://www.syntex.com.pl/swarzedz/ , zyskujesz pewność, że o Twoje finanse zadbają księgowi z wieloletnim stażem. Nie tracisz czasu ani nerwów na próby zrozumienia nowych przepisów – zajmie się tym biuro rachunkowe, a Ty w tym czasie będziesz mógł rozwijać swoją firmę.

Kto odpowiada za błędy w prowadzonej księgowości?

Zgodnie z art. 471 Kodeksu Cywilnego biuro rachunkowe zobligowane jest do naprawienia szkody, jeśli dojdzie do niej w wyniku błędów popełnionych podczas świadczenia usług. W takiej sytuacji pokrzywdzony przedsiębiorca może liczyć na odszkodowanie wypłacane z ubezpieczenia biura rachunkowego. Należy jednak pamiętać, że pierwszą osobą, która zostanie pociągnięta do odpowiedzialności, gdy właściwe organy wykryją błędy w prowadzonych księgach lub zaległości podatkowe nie będzie księgowy z biura rachunkowego. Za wszelkie błędy w dokumentacji lub niedotrzymanie ustawowych terminów odpowiada przedsiębiorca. Dlatego tak ważne jest, aby wyboru biura rachunkowego dokonać odpowiedzialnie.

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Zdecydowałeś się na profesjonalne usługi księgowe, ale nie wiesz, które biuro rachunkowe wybrać? Pamiętaj, że będzie ono miało dostęp do kluczowych danych Twojej firmy, zatem wybór musi być przemyślany. Sprawdź ofertę dostępnych na rynku biur rachunkowych i dokładnie przeanalizuj opinie ich klientów. Pomocny może okazać się także marketing szeptany. Być może któryś z Twoich znajomych korzysta z usług biura rachunkowego? Porozmawiaj z nim i zapytaj o rekomendacje. Postaw na  biuro rachunkowe syntex.com.pl, które będzie zaufanym i solidnym partnerem.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Syntex

Biuro Rachunkowe Syntex

os. T. Działyńskiego 75

62-020 Swarzędz  syntex.com.pl

Telefon: (+48) 61 817-20-02

Telefon kom: 502-582-117

Telefon kom: 501-016-166

adres e-mail: syntex@syntex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *