małaczarna

Mycie podłogi w domu – co warto wiedzieć?

Chyba nikomu nie trzeba mówić o tym, że sprzątanie w domu przynajmniej od czasu do czasu jest niezwykle ważne. W ten sposób możemy skutecznie utrzymać porządek, co ma raczej spore znaczenie. Oczywiście trzeba być świadomym tego, że w dzisiejszych czasach niestety nie wszyscy mają na to czas – zazwyczaj wynika to z ich codziennych obowiązków. W takiej sytuacji można zdecydować się na zatrudnienie w swoim domu sprzątaczki, która będzie myła podłogi, jednak będzie to usługa płatna, a przecież nie każdego stać na coś takiego. Jak się okazuje, wcale nie jest to, jedyne rozwiązanie tego problemu, bo warto wiedzieć o tym, że istnieją sposoby, dzięki którym możemy myć podłogę w naszym domu szybko i efektywnie.

Dlaczego znaczenie ma to z jakiego mopa korzystamy?

Zapewne nie wszyscy wiedzą o tym, że sam rodzaj mopa jak i jego jakość wpływają na nasz komfort i szybkość mycia podłogi. Właśnie z tego względu warto decydować się zawsze na sprzęt wysokiej jakości do podłóg oraz taki, który będzie dla nas komfortowy w użyciu. Wydaje się, że jedne z lepszych mopów to mopy płaskie do podłóg, ponieważ przy ich użyciu można dotrzeć praktycznie wszędzie i – co więcej – jest on niezwykle łatwy w czyszczeniu, bo wystarczy ściągnąć nakładkę myjącą podłogę i wrzucić ją do pralki w celu wyprania brudu z naszych podłóg. Są także mopy sznurkowe do mycia podłóg, obrotowe do podłóg. Na pewno ich największą zaletą jest to, że można wycisnąć z nich nadmiar wody, przez co umyta podłoga powinna szybciej wyschnąć. W dodatku nadają się one w zasadzie idealnie do czyszczenia podłogi nawet nierównych powierzchni, a bez wątpienia czasami może mieć to spore znaczenie. Oczywiście ostateczny wybór zawsze należy do nas samych. Na rynku coraz bardziej popularne stają się mopy elektryczne do mycia podłóg, jednak ich zakup wiąże się z już z większym wydatkiem, a nie każdego na to stać.

Mycie podłogi – środki chemiczne czy domowe sposoby?

Być może teraz niektórzy z nas zastanawiają się, czy płyny do podłóg https://praedux.pl/twojarodzinaidom/czy-oplaca-sie-korzystac-z-elektrycznych-urzadzen-do-mycia-paneli/ to dobre rozwiązanie. Oczywiście nie ma w nich nic złego pod warunkiem, że kupujemy te dobrej jakości. W przeciwnym wypadku płynem do podłóg możemy zniszczyć naszą podłogę, a chyba nie o to nam chodzi. W dodatku poza samą jakością taki płyn do podłóg powinien być dobrany pod konkretny rodzaj nawierzchni. Niestety trzeba liczyć się z tym, że te najwyższej jakości będą bardzo drogie. Z drugiej strony są one po prostu bardziej wydajne w myciu podłóg, a co za tym idzie, wystarczają na więcej myć podłogi, zobacz: https://angama.pl/co-zrobic-aby-na-podlodze-nie-bylo-smug-i-jakich-bledow-unikac/.

Kompleksowe usługi sprzątające — sprzątanie biur oraz mycie okien paneli solarnych na wysokościach. Profesjonalne doczyszczanie i mycie powierzchni hal i magazynów — czyszczenie  i sprzątanie powierzchni parkingowych

W przypadku, gdy chcemy zaoszczędzić trochę pieniędzy na ich zakupie, to doskonałym pomysłem może okazać się zakup płynów do podłóg w Internecie – wówczas po pierwsze mamy tam o wiele większy wybór, przez co każdy na pewno znajdzie produkt, który mu odpowiada, a po drugie często rzeczy w sklepie internetowym są tańsze niż w sklepach stacjonarnych, nie tracąc przy tym na jakości. Kiedy kompletnie nie wiemy, w jaki sposób najlepiej dobrać płyn do podłogi to w Internecie zapewne uda nam się znaleźć wiele poradników na ten temat. Jednym ze sposobów jest wejście na forum i przeczytanie opinii innych ludzi, którzy już wcześniej mieli okazję korzystać z danego płynu do podłóg: https://fashionh.pl/odomu/153.

Z drugiej strony powinniśmy wiedzieć, że płyny do podłóg to nie jedyne rozwiązanie, jeśli chcemy mieć czystą podłogę w domu, bo istnieją jeszcze domowe sposoby. W rzeczywistości nie jest to w żadnym stopniu skomplikowane, ponieważ wystarczy tylko, że dodamy do wody ocet i w zasadzie możemy cieszyć się gotowym środkiem do mycia nawierzchni podłóg. Warto kierować się również sprawdzoną wiedzą praktyczną i techniczną, poradami prezentowanymi na profesjonalnych blogach stron sklepów, które sprzedają środki czyszczące do podłóg. Inaczej oczywiście wygląda temat mycia podłogi drewnianej, ale to sprawdzicie w prezentowanym wpisie Firma sprzątająca: https://derpur.pl/.

Wydaje się, że jedną z największych zalet wody z octem jest to, że po umyciu nie powinno być żadnych smug – niestety prawda jest taka, że wszelkiego rodzaju chemiczne detergenty potrafią te smugi zostawiać co oczywiście, nie wygląda zbyt estetycznie. W dodatku woda z octem nada połysku naszej podłodze. Z kolei, jeśli chodzi o podłogę w kuchni i np. tłuste plamy na podłodze to w tym wypadku idealnie może sprawdzić się jej umycie zwykłym płynem do naczyń, który znakomicie odtłuszcza powierzchnie. Jak zatem widać jedynym rozwiązaniem wcale nie jest korzystanie z klasycznych płynów do podłóg ze sklepu, bo można zdecydować się na domowe sposoby.

  • https://kolorowe-torebki.pl/jak-myc-podloge-z-plytek/
  • https://biuromh.com.pl/w-czym-pomaga-przedsiebiorcom-biuro-rachunkowe-w

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *