psiapsiułka

Kłos – jak go zapleść z włosów i jak pielęgnować włosy

Prawie każda z nas bez problemów potrafi zapleść sobie tradycyjny warkocz. Jeśli jednak chodzi o kłosa, często nie mamy pojęcia jak go zapleść z włosów. Tą modną fryzurę można wykonać w prosty sposób, jeśli wiemy jak się za to zabrać. Sposób wykonania jest zawsze taki sam, natomiast stylizacja zależy od nas. Kłos może być zapleciony ciasno, na związanych wcześniej gumką włosach, możemy zapleść sobie dwa warkoczyki albo pozwolić by kłos był luźny i wyglądał bardziej naturalnie. Do zaplecenia warkocza-kłosa wystarczą trzy kroki. Najpierw zwiąż włosy w koński ogon. Dalej podziel włosy na dwie części, tak jak przy tradycyjnym warkoczu dzielimy włosy na dwie partie. Dalej wydzielamy naprzemiennie pasemko włosów z jednej strony i z drugiej strony i zawijamy na siebie.

Mamy dla Ciebie precyzyjną instrukcję w większej ilości kroków, jeśli chcesz dokładniej dowiedzieć się jak wygląda przygotowywanie tradycyjnego kłosa. Przede wszystkim, jak przed przygotowaniem każdej innej fryzury, rozczesz najpierw swoje włosy dokładnie. Dalej postaraj się lekko natapirować swoje włosy na czubku głowy oraz z tyłu, by nie leżały bardzo płasko na głowie. Zbierz włosy do tyłu i zwiąż je tuż nad karkiem albo nieco wyżej, zależnie jaki efekt chcesz osiągnąć. Kolejny krok, to poluzowanie nieco gumki. Jeśli nie chcesz aby włosy były luźne, pozostaw gumkę jak przy tradycyjnym końskim ogonku.

https://kobieceinspiracje.pl/5622,klasyczny-klos-fryzura.html

Dalej tak jak zostało wspomniane w ogólnej instrukcji, podziel włosy na dwie równe części. Możesz podzielić je gumką na dwie części, tak aby były osobno. Następnie zacznij zaplatać kłos, wyjmując po jednym pasemku z dwóch wcześniej wydzielonych pasm i zawijając je do środka. Bierzemy pasemko z prawej, zakładamy do środka w przestrzeń między dwoma kucykami, następnie to samo z lewej strony. Pasemka powinny się krzyżować w taki sposób, aby jedno nachodziło na drugie, dzięki czemu powstanie nam wymarzony warkocz w formie kłosa. Jeśli nasza instrukcja nie jest dla Ciebie wystarczająca, możesz poszukać filmików z pokazem jak wykonać taki warkocz. Aby fryzura trzymała się dłużej, możesz utrwalić ją lakierem do włosów.

Pielęgnacja długich włosów

Niemalże każda z nas marzy o tym, aby mieć długie włosy sięgające przynajmniej do połowy pleców. Długie włosy kojarzą nam się z nimfami i boginiami, które kusiły mężczyzn puklami włosów opadającymi na piersi. Jedna z nas chciałaby mieć fantazyjne loki, inna całkiem proste włosy. Jednak często kiedy już uda nam się je zapuścić, nie bardzo wiemy, w jaki sposób je pielęgnować, by je okiełznać i radzić sobie z nimi na co dzień. Jak wygląda prawidłowa pielęgnacja długich włosów? Jakich kosmetyków i w jaki sposób powinnyśmy używać, aby nasze włosy były błyszczące, nawilżone, nie łamały się i nie kruszyły? Po pierwsze, postaraj się dobrać odpowiedni do rodzaju Twoich włosów szampon.

To kwestia istotna nie tylko dla pań o długich włosach. Każda z nas musi wybrać szampon, który będzie dobry zarówno dla włosów jak i dla skóry głowy. Włosy nie będą się wtedy nadmiernie przetłuszczać, przesuszać i nie zaatakuje nas łupież, z którym później trudno jest sobie poradzić jeśli już się pojawi. Po myciu włosów nakładaj odżywkę. Może to być odżywka, którą pozostawiamy przez kilka minut, a potem spłukujemy lub taka, którą pozostawiamy na włosach. Tę drugą polecamy paniom, które nie borykają się z przetłuszczającymi się włosami. Jeśli masz właśnie takie a chcesz nakładać odżywkę bez spłukiwania by łatwiej rozczesywało Ci się włosy, postaw na delikatne odżywki w formie mgiełki, którą spryskuje się włosy. Raz na kilka dni, około dwóch razy w tygodniu, postaw na bardziej intensywne odżywianie.

Wyposaż swoją półkę w łazience w specjalny wosk do włosów, który możesz kupić w aptece lub drogerii. Nakładanie tego rodzaju kosmetyku sprawia, że nasze włosy odżywiają się od zewnątrz. Włosy stają się bardziej miękkie i elastyczne. Jeśli są na nich mikro zadziory, których nie widać gołym okiem, scalają się one z tak zwanym pniem włosa i dzięki temu włosy wyglądają na gładsze, bardziej promienne i zdrowe. Jeśli nie musisz, nie używaj suszarki. Pozwól swoim włosom wyschnąć naturalnie, aby nie miały styczności z wysoką temperaturą, którą emituje nasza suszarka. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, daj im odpocząć.

Zobacz tez

https://www.blondhaircare.com/2016/02/jak-zrobic-kosa.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *